Wiosenna Spartakiada Maluchów

W ramach projektu unijnego WRPO  "Przedszkolaki na start" zrealizowano wydarzenie mające na celu integrację dzieci pełnosprawnych z niepełnosprawnymi.

Do  przedszkola  na zaproszenie przyjechała grupa dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola z Pobiedzisk "Wesołe skrzaty" oraz zaproszeni goście  : Pan Wójt Gminy Łubowo  oraz przewodniczący  Rady Gminy Łubowo.

"Wiosenna Spartakiada Maluchów" w założeniu zakłada organizację zawodów dostosowanych do możliwości dzieci  - równość szans , przygotowane konkursów, medale dla wszystkich oraz nieodzownym elementem każdej spartakiady jest flaga olimpijska i znicz olipmpijski, czego też podaczas naszego spotkania nie zabrakło.

Miało to na celu przybliżenie dzieciom ducha rywalizacji sportowej, nawiązanie do paraolimpiady oraz pokaznie dzieciom sprawnym realiów codziennego życia dzieci niepełnosprawnych i odwrotnie, integracja oraz nauka wspólnego koegzystowania i współpracy.

Podczas spartakady po zakończonych zawodach oraz wręczeniu medali na przedszkolaków czekało moc atrakcji.

Dla wszystkich przygotowano poczęstunek - była również wata cukrowa, a także nie zabrakło rozywki czyli zamków dmuchanych, na których każdy mógł skakać do woli.